?

Sıkça Sorulan Sorular

Ev Sahipleri ve İlanverenler

Genel Bilgiler

Hemenkiralik.com'da nasıl ilan verebilirim?

1) İlanınızı Hazırlayın

 • Hemenkiralik.com'a giriş yapın, kendi profilinizi yaratın ve sisteme resminizi yükleyin (Facebook ile giriş yaparsanız, sistem Facebook resminizi otomatik olarak profilinize yükler).
 • Evinizi Ekleyin buton'ına tıklayın ve ilan oluşturma adımlarını izleyin. Bu süreçte evinizin veya kiraya vermeyi planladığınız alanın genel bilgilerini ve adresini girmeniz, resimlerini yüklemeniz gerekmektedir.
 • Fiyatlandırmayı belirleyin ve kiraya verilecek alanın hangi tarih aralığında müsait olduğunu takvim bölümünden seçin.

2) Evinizi / Kiralık Alanınızın Rezerve Edilmesi için Göz Önünde Bulundurmanız Gereken Etkenler:

 • Hemenkiralik.com'da evinizi daha önce kiralayan kişi ve kullanıcılardan sizin hakkınızda sisteme yorum girmelerini rica edin. Alacağınız iyi yorumlar sayesinde HemenKiralık kullanıcıları arasında pozitif bir ün salıp daha güvenilir bir izlenim bırakırsınız.
 • İlanlarınıza rezervasyon yapmış veya yapmayı düşünen kullanıcıların mesajlarına zamanında yanıt verin.
 • İlanlarınıza yapılan rezervasyon tekliflerini 24 saat içerisinde yanıtlayın. Bu teklifler size email, SMS ve "duvar"ınızdan bildirilir.

3) İlanınıza Yapılan Rezervasyon Teklifini Kabul Ettikten Sonra:

 • Gezginin yaptığı rezervasyon teklifini 24 saat içinde kabul ederseniz, HemenKiralik size gezginin iletişim bilgilerini (telefon no ve email adresi) yollar. Aynı şekilde sizin de iletişim bilgileriniz evinizi kiralamak isteyen kullanıcıya gönderilir.
 • Gezgin evinize yerleştikten 24 saat sonra kira ücreti hemenkiralik.com hesabınıza yatırılır. Bu noktadan sonra paranızı tahsil edebilmek için banka hesap bilgilerinizi "Duvar" sayfanızdaki "Hesabım" bölümüne girmeniz gerekmektedir. Kira ücreti banka hesabınıza HemenKiralık tarafından havale edilir.
 • Kiracı evinizden çıktıktan sonra siz de ev sahibi olarak kiracı hakkında sisteme yorum girebilirsiniz. Bu da hemenkiralik.com'a ilan giren diğer ev sahipleri için o gezgin hakkında bir fikir vermesi açısından önemlidir.
Hemenkiralik.com nasıl çalışıyor?
 • Hemenkiralik.com gezginlerin ev sahipleriyle site üzerinden iletişim kurmalarına olanak sağlar. Bu şekilde gezginler, kiralamak istedikleri evin sahibiyle, kiralık alan hakkındaki detayları görüşebilirler. Gezginler ve ev sahipleri birbirleri hakkında daha fazla bilgi edinebilirler. Sistemin bütünlüğünü ve güvenliğini sağlamak adına rezervasyon yapılmadan önce iki tarafın mesajlarında iletişim bilgilerini yazmalarına izin verilmez.
 • Gezgin rezervasyon yapmaya karar verdiğinde kredi kartını kullanarak ödeme yapar ve bu ücret hemenkiralik.com tarafından bloke edilir.
 • Eğer ev sahibi bu rezervasyon isteğini 24 saat içinde onaylarsa, bloke edilen miktar tahsil edilir (fakat bu para gezgin kiralık alana yerleştikten 24 saat geçinceye kadar Hemenkiralik.com tarafından tutulur. Gezginin eve girişinden 24 saat sonra kira ücreti ev sahibine gönderilir. Bu şekilde ev sahibi ve gezgin arasında 100% güvenli bir alışveriş yapılması garanti edilir). Eğer ev sahibi rezervasyon isteğini 24 saat içinde onaylamazsa, gezginin kredi kartından bloke edilen miktar tahsil edilmez.
 • Ev sahibi rezervasyon isteğini onayladıktan sonra iki taraf arasında bir kira kontratı yapılmış olur. Bu durumda hemenkiralik.com, iki tarafa birbirlerinin iletişim bilgilerini yollar. Bundan sonra ev sahibi ve gezgin birbileriyle anahtar teslimi ve diğer detayları görüşmek için iletişim kurabilirler.
Hemenkiralik.com ev sahiplerine nasıl ödeme yapar?
Hemenkiralik.com kira ücretlerini ev sahiplerine banka havalesi veya EFT ile gönderir. İlan sahiplerinin banka hesap bilgilerini siteye giriş yaptıkan sonra "Duvar"larına gidip "Hesabım" bölümünde doldurmaları yeterli olacaktır.
Hemenkiralik.com'a kimler ilan verebilir?
Hemenkiralik.com'a dileyen herkes ilan verebilir. Tek yapmanız gereken siteye üye kaydı yapmaktır (Facebook hesabınızı kullanarak siteye direk giriş yapabilirsiniz). Birkaç dakika içinde ilanınızı oluşturabilir ve çabucak yüksek kazanç elde etme şansını yakalayabilirsiniz.

Hesap Yönetimi

Neden profil fotoğrafı koymalıyım?
Hemenkiralik.com karşılıklı güvene dayanan bir pazaryeridir. Hemenkiralik.com, kullanıcılarını gerçek hayatta biraraya getirme ve tanıştırma prensibi üzerine kurulmuştur. Bu sanal topluluğun bir parçası olan her bireyin diğer kullanıcılara kim olduğunu göstermesi, kendini iyi şekilde tanıtan bir fotoğraf eklemesi gereklidir.

İlan Yönetimi

İlanım fotoğraf içermek zorunda mı?
İlanınıza kiralık alanın resimlerini eklemediğiniz sürece, ilanı yayına alamazsınız. Zaten ilanınızın kullanıcılara hitab etmesi ve kiralanma şansını arttırmak için kiralık alanın güzel fakat yanıltıcı olmayan fotoğraflarını eklemeniz şarttır.
İlanımda düzeltme / değişiklik yapabilir miyim?
Duvar > İlanlarım > İlanları Yönet linklerini takip ederek aktif ilanlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Değişiklik yapmak istediğiniz ilanın yanındaki "Düzenle" linkine tıklayarak ilanınızı istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz (her yeni ilan girişi veya varolan ilanın yeniden düzenlenmesi ancak hemenkiralik.com ekibi tarafından onay aldıktan sonra aktif hale gelip yayınlanır).
İlanımı nasıl silerim?
Duvar > İlanlarım > İlanları Yönet linklerini takip ederek aktif ilanlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Silmek istediğiniz ilanın yanındaki "İlanı Sil" linkine tıklayarak ilanı silebilirsiniz.
İlanımı Hemenkiralik.com anasayfasında nasıl yayınlarım?
Hemenkiralik.com anasayfasındaki ilanlar editörlerimiz tarafından özel olarak seçilmektedir. Seçilen ilanlar, genelde diğer ilanlara bakıldığında daha öne çıkan özellikler taşırlar, daha yüksek kaliteli fotoğraflar içerirler veya iyi yorumlara sahiptirler. Siz de kendi ilanınızın anasayfaya çıkması gerektiğini düşünüyorsanız, iletişim bölümünden site editörlerine ilanınızın linkini email atabilirsiniz.
Evimin fotoğraflarını nasıl daha kaliteli çekebilirim?

Evinizi kiralayacak potansiyel kullanıcılar için en iyi referans noktası sizin ilanınıza eklediğiniz fotoğraflardır. Bu yüzden fotoğraf çekiminde şu noktalara dikkat etmek gerekir:

 • Aydınlatmanın iyi olması gerekir.
 • İlana bütün binanın dış cephesinin ve binanın çevresinin de fotoğrafları da eklenmelidir.
 • Fotoğraflanacak alanın temiz olması önemlidir.
 • Kiralık alandaki önemli özellikler ön plana çıkarılmalıdır (Ör: teras ve barbekü/mangal alanı, ortopedik yatak, bahçe, şömine, LCD Televizyon, film seyredebilmek için projeksiyon ve perde vb.)

Mesajlaşma ve Rezervasyon Teklifleri

Ev sahibi olarak ilanıma yapılan bir rezervasyon teklifine yanıt vermek için ne kadar vaktim var?
İlan sahipleri kendilerine gelen kiralama tekliflerine 24 saat içinde yanıt vermek zorundadırlar. Yoksa teklif geri çevrilmiş kabul edilir. Tabi 24 saatten daha kısa süre içerisinde yanıt vermek hem kiralamak isteyen kullanıcıları memnun edecek hem de sizin daha olumlu yorumlar almanıza zemin hazırlayacaktır.
Ev sahibi olarak potansiyel kiracılara neden telefon edemem veya direk email yoluyla haberleşemem?
 • Hemenkiralik.com rezervasyon yapılana kadar ev sahipleriyle potansiyel kiracılar arasındaki bütün iletişimin sadece site üzerinden yapılmasını şart koşar. Bunun nedeni bireylerin kimlik bilgilerinin gizliliğini koruyabilmek, müşteri hizmetlerini en iyi şekilde yürütebilmek, sistem bütünlüğünü koruyabilmek ve Hemenkiralik Kullanıcı Sözleşmesine uygunluğu sağlayabilmek içindir. Sistem üzerinden yapılan iletişim, ilan veren ve gezgin arasındaki ilişkiyi daha güvenli tuttuğu gibi, rezervasyon kabulü sonrasında yapılacak ödeme işlemlerinin de daha kolay, hızlı, avantajlı ve emniyetli olmasına fırsat verir.
 • Rezervasyon yapılmadan önce site üzerinden yapılan iletişimlerde ev sahipleri ve gezginler birbirlerine iletişim bilgilerini veremezler. Bu tür içerik barındıran mesajlar sistem tarafından elenirler.
İlanıma bir rezervasyon teklifi yapıldı. Şimdi ne yapmam gerekiyor?
Ev sahipi olarak size gelen bir teklife 24 saat içinde yanıt vermeniz gerekir. Teklif geldiği zaman hemenkiralik.com profilinizdeki email adresine bilgilendirici bir email gönderilir. Haberi aldıktan sonra hemenkiralik.com'a giriş yapıp, "Duvar" sayfalarından "İlanlarım" linkine tıklayıp teklife yanıt verebilirsiniz.

Rezervasyon Teklifini Kabul Ettikten Sonra

Kiracıya anahtarları nasıl teslim ederim?
Rezervasyon yapıldıktan sonra hemenkiralik.com hem ev sahibine hem kiracıya birbirlerinin iletişim bilgilerini gönderir. Bu noktada ev sahibi ve kiracı birbirleriyle görüşüp anahtar teslimi gibi detayları sonuca kavuşturmalıdırlar. Birçok ev sahibi gelen misafirleri kendileri karşılar. Fakat daha yaratıcı yollara başvuran ev sahipleri de olabilir. Örneğin anahtarlar kargoyla gönderilebilir veya kiralık alan yakınında bulunan bir komşuya bırakılıp, kiracıya ulaştırması istenebilir.
Kiracıya neler sunmam gerekir?
Hemenkiralik.com olarak ev sahiplerinin kiraya verdikleri alanda minimum olarak temiz çarşaflar, yastıklar, battaniyeler ve havlular bulundurmalarını tavsiye ediyoruz. Ayrıca ilanda belirtilen özelliklerin tümünün (kablosuz internet, park yeri vb.) misafire sağlanması gerekiyor. Bunun dışında çay/kahve yapımı için araç gereçler, şampuan ve saç kurutması gibi extralar da misafir gözünde iyi bir imaj bırakacağı için pozitif yorumlar almanızı sağlar. Pozitif yorumlar da ilanlarınıza gelen geridönüşü arttırır.
Birden fazla ilanım var. Kiracıları istediğim eve yerleştirebilir miyim?
Hayır. Yapılan rezervasyonlar sadece ilanda belirtilen alan ve evler içindir. İlan sahibi kiracıya ilanda belirtilen alanı sağlamakla yükümlüdür.

Kiracı Çıktıktan Sonra

Kiracı çıktıktan sonra ne yapmam gerekir?
Kiracı çıktıktan sonra evinizi/dairenizi kontrol edin. Daha sonra hemenkiralik.com'da kiracı hakkında değerlendirme yapın. Yapacağınız değerlendirme siteye ilan giren diğer ev sahiplerine de o gezgin hakkında fikir verebilmesi açısından önemlidir. Yapacağınız değerlendirmelerde gezginin evi temiz bırakıp bırakmadığı gibi konulara değinebilirsiniz. Ayrıca bu gezgini diğer ev sahiplerine de önerip önermeyeceğinizi belirtiniz.

Rezervasyon İptali

Ev sahibi olarak onaylanmış bir rezervasyonu iptal edebilir miyim?
Hemenkiralık.com ev sahiplerinin onaylanmış rezervasyonlarını iptal etmelerini tavsiye etmez. Fakat çok gerekli durumlarda ev sahipilerinin böyle bir hakkı vardır. Rezervasyon iptali için ev sahibi "Duvar" sayfalarına gidip "Rezervasyonlar" bölümünden iptal işlemini gerçekleştirebilir. İptal gerçekleştikten sonra ev sahibi civardaki diğer ilanlardan seçimler yaparak gezgine önerilerde bulunabilir. Eğer ev sahibi gezgin için kalacak başka bir yer bulabilirse, durumu hemenkiralik.com'a bildirmelidir ve bu durumda kira ücreti yeni ev sahibine aktarılır. Aksi takdirde kiracıya daha önce ödediği kira ücreti iade edilir.
İptal Şartları Nelerdir?
Hemenkiralik.com İptal Şartlarını görmek için şu bağlantıya tıklayın. Ev sahibi ilan oluştururken İptal Şartlarında belirtilen 3 iptal seçeneğinden birini seçmelidir. Kiracı rezervasyon yapmadan önce ev sahibinin belirlediği iptal şartlarını görür ve buna göre kararını verir.

Gezginler

Genel Bilgiler

Hemenkiralik.com'u kullanarak nasıl seyahat ederim?

1) Üyelik ve Profil Oluşturma

 • Hemenkiralik.com'a üye olun.
 • Facebook hesabınızı kullanarak siteye üye olabilirsiniz. Bu durumda, Facebook profil fotoğrafınız Facebook'tan alınarak otomatik olarak hemenkiralik.com'daki profil fotoğrafınız olarak sisteme yüklenir.
 • Hemenkiralik.com'a ayrıca email adresinizi kullanarak ve bir şifre belirleyerek de üye olabilirsiniz. Bu durumda yüzünüzü gösteren bir fotoğrafınızı manuel olarak sisteme yüklemeniz gerekir.

2) Konaklayacak Yer Bulun

 • Anasayfadan gitmek istediğiniz il/ilçe ve konaklama tarihlerini seçerek arama yapın. Karşınıza çıkan arama sonuçlarını inceleyin. Gerekirse arama sonuçları sayfasında sağdan çeşitli özelliklere göre filtreleme yapabilirsiniz.
 • İlan sahibi profillerini inceleyin ve varsa ilan verilen kiralık alan hakkında yapılan yorumlara göz atın. Bunlar kiralama kararınızı etkileyebilir.

3) Rezervasyon Yapın

 • Beğendiğiniz bir ilanın detay sayfasının sağ tarafında bulunan kiralama bölümünden konaklama tarihlerini seçerek kirala buton'una tıklayın.
 • Karşınıza gelen ödeme sayfasından güvenli bir biçimde ve hemenkiralik.com garantisiyle kredi kartı bilgilerinizi girin.
 • Bundan sonra ev sahibinin rezervasyon isteğinizi cevaplamasını bekleyin. Ev sahibinin yanıt vermek için 24 saati bulunmaktadır.
 • Ev sahibi rezervasyon teklifini onayladıktan sonra, Hemenkiralik.com iki tarafın iletişim bilgilerini birbirlerine yollar. Bundan sonra ev sahibi ile seyahatin detaylarını konuşmak üzere direk temasa geçebilirsiniz.
 • Hemenkiralik.com'a yaptığınız ödediğiniz kira ücreti, hemenkiralik.com güvencesi altındadır. Siz kiraladığınız alana yerleştikten ancak 24 saat sonra bu kira ücreti ilan sahibine gönderilir.
 • Kiralama süresi bitince, ilan sahibi ve kiralık alan üzerine değerlendirme yaparak hemenkiralik.com kullanıcılarının fikir sahibi olmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Rezervasyon öncesi dikkat edilmesi gereken püf noktaları:

 • İlan sahibiyle site üzerinden mesajlaşabilir ve seçtiğiniz tarihlerde kiralık alanın durumu ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi talep edebilirsiniz.
 • İlan sahibinin profili ve kiralık alan hakkında yapılan yorumları inceleyerek daha iyi bir fikre sahip olabilirsiniz.
 • Konaklamak istediğiniz yerde aradığınız özelliklerin bulunup bulunmadığına ilan detay sayfasında dikkat edin.
 • İlanda belirtilen kurallar ve iptal şartlarını mutlaka dikkatli inceleyin.
Hemenkiralik.com'a nasıl üye olurum?

Hemenkiralik.com'a 2 şekilde üye olabilirsiniz:

 • Facebook hesabınızı kullanarak siteye üye olabilirsiniz. Bu durumda Facebook profil resminiz de otomatik olarak çekilerek Hemenkiralik.com profil resminiz olarak kullanılır.
 • E-posta adresinizi kulllanarak ve bir şifre belirleyerek üyelik açabilirsiniz. Fakat bu durumda sonradan manuel olarak yüzünüzü gösteren bir fotoğrafınızı sisteme yüklemeniz gerekir.
Hemenkiralik.com'da ne tür konaklama yerleri sunulur?

Hemenkiralik.com Türkiye'nin 81 ilinden konaklama fırsatları sunar. Bunlar arasında şu seçenekler mevcuttur:

 • Kiralık Ortak Oda: Bu seçenekte gezgin bir odayı başka bir kişiyle paylaşır. Ekonomik olarak daha uygun şartlarda seyahat etmek isteyenler için ideal bir seçenektir.
 • Kiralık Özel Oda:Bu seçenekte size ait özel bir odanız olur. Fakat odanın içinde bulunduğu evi/daireyi başka bir kişiyle paylaşmak durumundasınızdır. Bu seçenek normal şartlarda bir otel odasına ödeyeceğiniz ücretin üçte birine mal olur ve konaklanacak yerin yerlisiyle lokal bir deneyim yaşamanızı sağlar.
 • Bütün Ev / Daire:Tamamen size özel ikinci eviniz. Ayağınızı uzatın ve keyfinize bakın, kendinizi evinizde hissedin.

Hesap Yönetimi

Neden profil fotoğrafımda yüzüm gözükmeli?
Hemenkiralik.com, karşılıklı güvene dayanan ve kullanıcılarının gerçek hayatta buluşmalarını sağlayan bir sanal pazar yeridir. Bu şartlar altında hemenkiralik.com kullanıcılarına, kim olduğunuzu göstermenin ve bunu da yüzünüzü içeren bir fotoğraf ekleyerek yapmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Ev sahipleri sizin rezervasyon tekliflerinizi incelerken profil resminizi görürlerse tekliflerinize pozitif geridönüş almanız kolaylaşacaktır.
Profilimi doldurmak zorunda mıyım?
Ev sahipleri, kendilerine gelen rezervasyon tekliflerini kabul etme veya geri çevirme hakkına sahiptirler. Eğer potansiyel bir gezgin ev sahibi üzerinde pozitif bir etki bırakmazsa teklifinin kabul edilmesi zora girebilir. Ev sahipleri sizin profilinize bakarak sizin hakkınızda fikir sahibi olabilirler, bu da teklifinizi değerlendirirken ev sahibine extra bir güvence sağlar. Ayrıca teklifinizin kabul edilmesini de kolaylaştırır.
Şifremi unuttum. Ne yapmalıyım?
https://www.hemenkiralik.com/sifre-hatirlat bağlantısına tıklayarak email adresinizi girin. Şifreniz size email yoluyla gönderilecektir.

Konaklama Yeri Bulmak

Bir ilan hakkında nasıl daha fazla bilgi edinebilirim?
 • Bir ilan hakkında daha fazla bilgi edinebilmenin en iyi yolu ilan sahibi ile iletişime geçmektir. İlan detay sayfasının sağ tarafında ilan sahibinin profil resmini görebilirsiniz. Profil resminin altındaki iletişim buton'ına tıklayarak site üzerinden ilan sahibi ile mesajlaşabilirsiniz.
 • Rezervasyon yapılmadan önce gerçekleşen mesajlaşmalarda email, telefon numarası gibi iletişim bilgilerinin verilmemesi şiddetle tavsiye edilir. Sistem ve alışveriş güvenliğinin sağlanabilmesi için, bu safhada kullanıcıların iletişim bilgilerini birbirleriyle paylaşmalarına HemenKiralık sistem ve yöneticileri tarafından müsaade edilmez. Bu mesajlaşmalarda sadece kiralık alan hakkındaki konular gündeme getirilebilir.
 • Hemenkiralik.com'un bu mesajlaşmaları bu şekilde kontrol edişinin sebebi kullanıcıların gizliliklerini koruyabilmek, sistemin bütünlüğünü sağlayabilmek ve daha iyi bir müşteri hizmeti sunabilmek adınadır.
İlanlar arasında nasıl arama yaparım?
Anasayfadaki arama alanından gidilecek il / ilçe, konaklama tarih aralığı ve misafir sayısı seçilerek arama yapılabilir. Daha sonra açılan ilan listesinin sağından çeşitli özelliklere göre filtreleme seçenekleri de mevcuttur.
İlan sahibinin rezervasyon teklifime yanıt vermek için ne kadar vakti vardır?
İlan sahibinin olumlu/olumsuz yanıt vermek için 24 saati bulunur.
Kiralık alanın istediğim tarih aralığında müsait olup olmadığını nasıl ögrenirim?
İlan detay sayfasındaki Takvim tab'ine tıklayarak kiralık alanın hangi tarihlerde müsait hangi tarihlerde dolu olduğunu görebilirsiniz.
Ev sahibinin neden bir profil resmi bulunmuyor?
Eğer ev sahibinin yüzünü gösteren bir profil resmi bulunmuyorsa, site üzerinden ona bir mesaj göndererek bir profil resmi yüklemesini isteyebilirsiniz.

Mesajlaşma ve Rezervasyon Girişi

İlan detay sayfasındaki "kirala" butonuna tıklarsam ne oluyor?
Tarih aralığını seçtikten ve kirala buton'ına tıkladıktan sonra hemenkiralik.com'un güvenli ödeme sayfasına ulaşıyorsunuz. Burda kredi kartınızı kullanarak hemenkiralik.com güvencesinde ilanda belirtilen kira ücretini ödeyerek rezervasyon teklifinizi tamamlamış oluyorsunuz.
Rezervasyon teklifimin kabul edildiğini nasıl öğrenirim?
Ev sahibi teklifinizi kabul ettiği takdirde hemenkiralik.com'dan sitede kayıtlı mail adresinize bir email yollanır. Bu emailde rezervasyon detayları ve ev sahibinin iletişim bilgileri bulunur. Bundan sonra ev sahibiyle telefon ile de iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca duvar sayfalarından rezervasyonlarım bölümünde de yeni rezervasyon detaylarınız listelenir.
Neden Hemenkiralik.com ödeme sistemini tercih etmeliyim?
Hemenkiralik.com ödeme sistemini kullanmak sizin için hem daha garantili hem daha güvenlidir. Tanımadığınız bir ev sahibiyle ödeme meselelerini kendiniz halletmektense, hemenkiralik.com'a başvurarak dolandırıcılık/sahtekarlık gibi durumlardan kendinizi 100% koruma fırsatı yakalarsınız. Ayrıca ödemeleriniz kredi kartıyla yapabilir ve taksitli seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Hemenkiralik.com'a ödediğiniz kira ücreti ancak siz kiraladığınız yere yerleştikten 24 saat sonra ev sahibine gönderilir. Herhangi bir şekilde rezervasyon iptali söz konusu olursa, ilanda belirtilen iptal şartları uygunluğuna bakılarak, kira ücretiniz size geri iade edilir.
Rezervasyonumu nasıl iptal ederim?
Onaylanmış bir rezervasyonu iptal etmek için öncelikle ilanda belirtilen iptal şartlarını dikkatlice inceleyin. Daha sonra "Duvar" sayfaları altında "Rezervasyonlarım" bölümünde rezervasyonunuzu iptal etme seçeneğini görebilirsiniz.
Kiralanan mülke yerleşme ve anahtar teslimi nasıl olur?
Rezervasyonunuz onaylandıktan sonra ev sahibinin iletişim bilgileri (telefon no, email adresi) size mail atılır. Bu şekilde ev sahibiyle direk temasa geçebilir ve geri kalan detayları bir sonuca kavuşturabilirsiniz.
Kiraladığım eve evcil hayvan getirebilir miyim?
İlan detay sayfasında ev kuralları bölümünde ev sahibi eve kiralık hayvan sokulup sokulamayacağı konusundaki tercihini belirtmiştir.
Ev sahibine ulaşamazsam ne yapmalıyım?
Eğer Hemenkiralik.com'un size ulaştırdığı iletişim bilgileriyle ev sahibine ulaşamazsanız lütfen Hemenkiralik.com müşteri hizmetlerinden bize ulaşın.

Konaklama Yerine Yerleştikten Sonra

Rezervasyonu iptal etme şartları nelerdir?
Rezervasyonu ilan etme şartları ilan detay sayfasında ev sahibi tarafından belirtilmiştir. Rezervasyonu yapmadan önce gezginler bu şartları dikkatlice okuyup incelemelidirler. Konaklama yerine yerleşmeden önce veya yerleştikten sonra, gezgin rezervasyonu iptal etmek isterse, site üzerinden hemenkiralik.com müşteri hizmetlerine ulaşmalıdır. İptal işlemini gerçekleştirmeden önce ev sahibinin belirlediği iptal şartlarına göre gezginin iptal isteğinin uygunluğu incelenir. Gezginin iptal başvurusunun tarihi ve zamanı burda belirleyici rol oynar.
Ev sahibi ve kiralık alan hakkında yorum/değerlendirme yapmak zorunda mıyım?
Böyle bir zorunluluk olmamasına rağmen, yapacağınız yorum/değerlendirmeler diğer hemenkiralik.com kullanıcıları için de bilgilendirici olmaları açısından önemlidir. Hemenkiralik.com bir online topluluk oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu topluluğun bir parçası olarak her birey kullanım şartlarını iyileştirmek adına yorum ve değerlendirmeler ekleyerek sistemin işleyişine katkıda bulunurlar.
Sosyal Medyada Bizi Takip Edin!
Mobil